пʼятниця, 31 травня 2013 р.

Модуль 11

-->                   У цьому модулі я разом із моїми колегами обговорила створений План вивчення теми, а також основні документи Портфоліо. Після перегляду та доопрацювання складових  Портфоліо ми з’ясували, в чому перевага процесу ознайомлення всіх учасників тренінгу з роботами інших, та як подібна вправа може допомогти у навчанні учнів. Але найголовніше - мої власні сподівання на те, що я не заглиблюсь у   рутину шкільних справ, а зможу організувати учнів на участь у нових, не менш цікавих проектах
-->
 Жаль, проте час для навчання підійшов до кінця. Грандіозним планам нема кінця. Велика заслуга в цьому корпорації INTEL,тренера та всіх учасників тренінгу.
Бажаю всім досягнути щасливих педагогічних висот!!!

                        Персональна подяка тренеру Бродяній Наталії Леонідівні!


                                           
 

Модуль 10


                              Напевно, у кожного вчителя щоразу виникає питання: як вчити, щоб учень не був схожий на фаршировану рибу? Якими засобами це зробити? Яку педагогічну технологію обрати? Тепер, коли очікування та цілі навчання учнів за обраною темою добре визначені, я звернула свою увагу на необхідних педагогічних технологіях та прийомах навчання задля досягнення цих цілей. Ми обговорили, як керувати навчальним процесом у класі, де навчання здійснюється за методом проектів, як використовувати комп’ютерні технології задля підвищення власної ефективності та для підтримки навчання учнів.Я змогла визначитись із планом реалізації проекту, а це і є те, для чого я розпочала свою участь у проекті.

четвер, 30 травня 2013 р.

Модуль 9

Модуль 9. Рефлексія

http://3.bp.blogspot.com/-WcOwEDIFcVA/UD28zNVOSGI/AAAAAAAAAKI/sP73NXZTZiI/s1600/environmental.jpg

           Зміст модулю показав мені окремі шляхи для того, щоб диференціювати не лише зміст навчання, його процес, а й навчальне середовище. Стосовно диференціації змісту навчання я бачу певні обмеження: всі учні мають в кінцевому результаті продемонструвати знання, максимально наближені до вимог програми. Взяла собі на замітку створення шаблонів робіт для учнів з проблемами у навчанні. Дуже цікава форма роботи, яка може принести досить вагомі результати.

Модуль 8


Модуль 8.    Рефлексія

                              https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg7XUd7Uy6ePpW0Adl2Ss6B06KZg75Yc22laPrMGirkNfjMgJvNVMJr2emRCtBwoVxevVpJo9pm_URB5_OL0R_B9eTB-o8zPoHW6XFyRb1Qjj9E0UkwQoJZQwpAwvunAVt2XSwYMK-ao5A/s1600/1.jpg   ія

       Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів», а саме на що учні можуть поставити свій акцент, в який спосіб вони можуть провести взаємооцінку роботи у групі та обговорити шляхи вдосконалення своєї роботи над дослідженням   У цьому модулі я дізналася про те, як можна використовувати засоби оцінювання для діагностики рівня розвитку в учнів навичок 21 століття, навичок мислення вищих рівнів та для оцінювання засвоєних учнями знань упродовж проекту.
Система оцінювання сприятиме підвищенню самооцінки кожного учня та навчить їх працювати над собою, як особистістю.
Оцінити себе завжди складніше, ніж свого товариша.
Система оцінювання дасть можливість більш чітко спланувати як дії учнів, так і той результат, який отримаємо наприкінці. 
.

Модуль 7


Модуль 7. Рефлексія

                 У цьому модулі я  спланувала та створила приклад учнівської  презентації . Цей приклад  спрямований на досягнення конкретних навчальних цілей, які внесені до Плану вивчення теми.  Приклад учнівської  роботи оцінюється за відповідними стандартами. 
Створення такої учнівської роботи допомагає визначити, на якому матеріалі та можливих труднощах для учнів потрібно зосередити свою увагу під час навчання.
Крім того, цей приклад учнівської роботи буде доцільно презентувати своїм учням перед тим, як вони, можливо, вперше самостійно виконуватимуть подібну учнівську роботу.

середа, 29 травня 2013 р.

Модуль 6


В результаті проходження цього модуля ми:

  • навчились використовувати ресурси Інтернет для гнучкої організації проекту
  • ознайомились з правилами безпечного та відповідального використання Інтернет
  • Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме:…
    спочатку самій ознайомитись з сервісами, лише тільки після того як я сама переконаюсь в їх корисній стороні, лише тоді дозволю дітям пр
    ацювати...

Модуль 5


       Завдяки цьому модулю я зрозуміла, які  позитивні зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання  учнів . Він покращує навички,  знання та вміння дітей і дозволяє раціонально розподіляти  час при пошуках матеріалу для роботи.  Я навчилась працювати    з електронними документами, створювати статтю у wiki середовищі та  редагувати  її. Під час роботи в групах я обговорювала презентацію своїх коллег, більш дізналась  про авторські права. Складнішим для мене було  створення статті.

Модуль 4


 При роботі над цим модулем  я змогла уточнити  систему  оцінювання  проекту та обдумати оцінювання учнів індивідуально.. Я розширила свої знання щодо розробки проектних ідей з  запитаннями. Ознайомилась з різними презентаціями. Навчилась  створювати документи. Вдосконалила свої вміння при створенні   презентаці.Не все легко вдавалось, але завжди поряд був мій тренер, якому я щиро вдячна. Дана робота допомогла мені визначитись з майбутніми дослідженнями для учнів.

понеділок, 27 травня 2013 р.

Модуль3

Модуль № 3

Єдиний шлях, який веде до знань, - це діяльність.

Бернард Шоу

Цей модуль допоміг мені з'ясувати, як можна використати
 навчальні дослідження в проектах 
та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме:
використання  дослідницької  діяльності   у навчальних проектах  надихає учнів:
·                      на постановку запитань, планування дослідження;
·                     проведення експериментів і спостережень;
·                     обробку та аналіз отриманих результатів;
·                     осмислення отриманих результатів.

Хочу зазначити на необхідності,  при розробці проектів,  надавати учням   певну свободу вибору, це дозволить задовольнити природну допитливість підлітків,  спонукатиме до відстоювання власних навчальних  і  пізнавальних  інтересів.  У пошуку відповідей на проблемні, філософські чи провокуючі питання учні зможуть досліджувати теми, не вказані мною  у цілях навчання, але безумовно цікаві і актуальні для них. Безумовною вимогою сьогодення є використання ІКТ на всіх етапах навчання: це і розширені інформаційні горизонти, і різноманітні способи подачі інформації та форми оцінювання впродовж роботи над проектом.


Модуль2

Модуль № 2 
"У школі, в якій працюють за методом проектів, перше слово - за дитиною, останнє - за вчителем"
                                                                                             Коллінгс
Цей модуль допоміг мені проаналізувати
 переваги використання методу проектів
 у навчальному процесі, а саме:



·                     метод проектів надає більш  широкі можливості для навчання; 
·                     дозволяє залучати учнів до вирішення проблемних ситуацій та інших змістових завдань; 
·                     ми зможемо будувати  зв'язок зі світом поза класною кімнатою та звертатися до питань реального життя;
·                     в  учнів, які співпрацюють у малих групах, будуть сформовані  навички самостійної дослідницької діяльності, уміння планувати власну діяльність, ефективно спілкуватися, вирішувати проблеми, приймати виважені аргументовані рішення та демонструвати свої знання і вміння цільовій аудиторії.


Докладний та деталізований План вивчення теми допоможе мені організувати навчання учнів на уроках природознавства та  зробить більш цікавими заняття гуртка. Сподіваюся навчити учнів мати й представляти власну точку зору на джерела інформації, висловлювати критичне ставлення до них.

Модуль1

МОЛУЛЬ № 1
"Той, хто не дивиться вперед, виявляється зайвим"
Дж. Герберт

Цей модуль допоміг мені 
обдумати власні цілі навчання в межах  тренінгу, 
а саме:
·                     вдосконалення власного педагогічного досвіду;
·                     планування більш ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі для формування в учнів навичок 21 століття, для  проведення досліджень, комунікації, взаємодії, застосування ефективних стратегій та технологій навчання;
·                     сформувати  вміння керувати навчальним процесом за методом проектів